Leczenie dzieci

Stomatologia dziecięca zaczyna się od przyzwyczajenia dziecka do regularnych wizyt u lekarza i oglądaniu jamy ustnej najmłodszych w celu wykrycia zmian próchnicowych czy wad zgryzu. Wszystkie zabiegi profilaktyczne są całkowicie bezbolesne, pozwalają dziecku oswoić się z gabinetem i lekarzem. Więc kiedy zdarzy się mimo wszystko konieczność leczenia próchnicy, przebiegnie ona już bez niepotrzebnego stresu.

W klinice SoftDent opiekujemy się najmłodszymi pacjentami ze szczególną troską i dużym doświadczeniem.

Proponujemy rozpoczęcie przygody ze stomatologiem od wizyty adaptacyjnej, a potem co 6 miesięcy przypominamy o wizytach kontrolnych. W formie zabawy i miłej rozmowy oswajamy dziecko z przebiegiem badania jamy ustnej, obserwujemy kolejno wyżynające się zęby mleczne, korygujemy złe nawyki, uczymy jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Dzielny pacjent zawsze otrzymuje drobny upominek, jako nagrodę za odwagę i cierpliwość.

Jeśli zęby mleczne ulegną jednak próchnicy, należy bezwzględnie jak najszybciej wdrożyć leczenie.

Nieleczona próchnica zębów mlecznych szybko doprowadza do powikłań ze strony miazgi (zapalenie nerwu), okołozębowych stanów zapalnych (ropnie) i w rezultacie do przedwczesnej utraty zębów mlecznych. Duża ilość próchnicy w zębach mlecznych przyczynia się także do powstawania ubytków w wyrzynających się zębach stałych.

Jeśli dziecko jest pod stałą opieką stomatologa, często pierwsze ubytki diagnozowane są na tyle wcześnie, że można leczyć je bez konieczności borowania, z zastosowaniem intensywnej remineralizacji. Większe ubytki możemy wypełnić specjalnymi kolorowymi materiałami lub materiałami w kolorze zęba, wszystkie zawierają fluor, który chroni zęby przed dalszym rozwojem ubytku. 

 

Siedziba firmy

ul. Pruszkowska 29 lok. 3
02-119 Warszawa

Dane kontaktowe
+48 515 088 17322 895 20 70
Godziny pracy
pon-pt: 8 - 20
sobota: 9 - 15
© softdent.waw.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone