Ortodoncja

Ortodoncja jest specjalnością stomatologii zajmującą się leczeniem wad zgryzu i zazwyczaj jest utożsamiana z poprawą estetyki uśmiechu. W rzeczywistości celem leczenia ortodontycznego jest przywrócenie właściwych funkcji, do których zalicza się odgryzanie i rozdrabnianie pokarmu, bądź poprawa wymowy.

Leczenie ortodontyczne jest coraz powszechniej stosowane, gdyż poprawa ustawienia zębów może często zmniejszyć ryzyko urazu, wyeliminować przeciążanie zębów, które może prowadzić do ich wcześniejszej utraty, a także poprawić funkcję żucia i ułatwić oczyszczanie zębów.

Leczenie ortodontyczne obejmuje swoim zakresem zarówno dzieci, jak i dorosłych pacjentów. Atrakcyjny uśmiech ma ogromną moc – osoba obdarzona prostymi, ładnymi zębami łatwiej nawiązuje kontakty z innymi ludźmi i cechuje się większą pewnością siebie. W przypadku, gdy zęby mają tendencję do nachodzenia na siebie lub też położenie żuchwy względem szczęki jest nieprawidłowe, pomóc może profesjonalny ortodonta. Najbardziej nowoczesne aparaty ortodontyczne mogą być praktycznie niewidoczne. Proste zęby to same korzyści. Poza ładnym uśmiechem możemy wpływać na poprawę rysów twarzy, harmonię profilu, korektę wymowy. Od dawna wiadomo też, że poprzez prawidłowe ustawienie zębów zmniejsza się skłonność do próchnicy i odkładania kamienia nazębnego. Na podjęcie leczenia ortodontycznego nigdy nie jest za późno. W Polsce dorośli Pacjenci także powoli przekonują się, że leczenie aparatami staje się modne i jest możliwe w każdym wieku.

W klinice SoftDent pacjentami ortodontycznymi zajmuje się specjalista ortodonta, przykładający ogromną uwagę do prawidłowej diagnozy problemu – co jest kluczem do osiągnięcia jak najlepszych efektów leczenia. Nasz specjalista leczy zarówno dla dzieci jak i dorosłych, oferuje szeroki wybór aparatów ortodontycznych, zarówno stałych jak i ruchomych. 

Siedziba firmy

ul. Pruszkowska 29 lok. 3
02-119 Warszawa

Dane kontaktowe
+48 515 088 17322 895 20 70
Godziny pracy
pon-pt: 8 - 20
sobota: 9 - 15
© softdent.waw.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone